O firmie


Kurczak w panierce

Obecnie, Western Chicken jest jedną z bardziej znaczących i dynamicznie rozwijających się firm typu fast food w Polsce. Aktualnie, nasza franczyza fast food Western Chicken zrzesza wiele lokali na terenie całego kraju.

Franczyza fast food Western Chicken – kolejny projekt firmy Wojtex

Western Chicken jest jedną z siedmiu sieci firmy Wojtex, której działanie oparte jest o franchising. Pozostałe marki stworzone przez naszą firmę to: Biesiadowo, Piramid Pizza, Western Tortilla, Coffeeloffe, Speedy Romano oraz Toy Planet. Każda z nich osiągnęła w kraju niezaprzeczalny sukces, zarówno jako atrakcyjna franczyza dla inwestorów, jak i restauracja serwująca wyśmienite jedzenie.

Atrakcyjna franczyza

Kim jest firma Wojtex? Jesteśmy największym w Polsce multifranczyzodawcą, gwarantującym partnerom biznesowym współpracę na najlepszych warunkach. Tania franczyza jaką oferujemy cieszy się dużym powodzeniem wśród polskich franczyzobiorców. Nasze doświadczenie zostało wielokrotnie docenione, co poskutkowało wyróżnieniem m.in. takimi nagrodami jak: Laur Konsumenta, Złoty Certyfikat Rzetelności, Firma Roku 2015 oraz Jakość Roku 2015. Dlaczego zdecydowaliśmy się na franchising? Ponieważ współpraca w formie franczyzy daje nam pewność, że działanie restauracji utrzymane jest na najwyższym poziomie, równym we wszystkich lokalach. To także korzystna opcja dla inwestorów, tania franczyza zapewnia szybki zwrot kosztów.

Dlaczego franczyza – czyli krótka historia firmy

Na swoim koncie posiadamy wiele konceptów franczyzowych, od lat sprzedajemy sprawdzone pomysły na biznes oraz udowadniamy, jak znacząco można obniżyć koszty inwestycji. Obecnie w swoim portfolio jako największy operator marek franczyzowych w Polsce posiadamy siedem prężnie działających konceptów. Flagową marką firmy jest znana wszystkim sieć pizzerii Biesiadowo, która rozpoczęła swoją działalność w 2007 r.

Połączenie polskiego folkloru z najpopularniejszą potrawą na świecie okazało się strzałem w dziesiątkę, a sieć w ciągu kilku lat rozrosła się w błyskawicznym tempie. Obecnie Biesiadowo liczy ponad 100 lokali. Oprócz Biesiadowa, możemy pochwalić się siecią Piramid Pizza – pizzerie, których wnętrze swoim wystrojem nawiązuje do Starożytnego Egiptu, oraz marką Western Chicken rodem z Dzikiego Zachodu, która przyciąga uwagę klimatycznym stylem oraz serwowanymi daniami z chrupiącym kurczakiem w złocistej panierce. Niski nakład finansowy, szybki zwrot z inwestycji oraz elastyczna oferta współpracy sprawiają, że Western Chicken jest jednym z najkorzystniejszych systemów franczyzowych dostępnych na rynku. Jesteśmy również właścicielem najmniejszych kawiarni w Polsce. Mini kawiarnie Coffeeloffee powstają już na 6 mkw. i specjalizują się głównie w sprzedaży kawy na wynos.

Oprócz lokali stacjonarnych w naszej ofercie znajdują się także koncepty inspirowane panującą na rynku modą typu street food. Najmłodszym mobilnym systemem franczyzowym jest sieć przyczep gastronomicznych Western Tortilla. Koncept oferuje sprzedaż tortilli z chrupiącym kurczakiem w różnych wariantach smakowych. W menu figurują tortille klasyczne i orientalne z nutą egzotycznych przypraw i ziół. Koncept WT występuje także w formie stacjonarnej. W 2015 r. do naszego portfolio dołączył koncept spoza branży gastronomicznej. Toy Planet czyli sieć sklepów oraz wysp handlowych z zabawkami dla dzieci.
Jako "Specjaliści od pizzy" postanowiliśmy wejść na polski rynek franczyzowy z kolejnym brandem "Speedy Romano".
Obserwując rynek pracy zauważyliśmy spadek zatrudnień w gastronomii. Nie jest tak łatwo o pracownika jak sprzed laty. W odpowiedzi na zapotrzebowanie powstał koncept umożliwiający uruchomienie pizzerii z dwuosobowym zapleczem pracowniczym, niskim nakładem finansowym oraz niskimi warunkami metrażowymi.

Poza rynkiem franczyzowym zajmujemy się sprzedażą zamków do butów Zippedshoes. To innowacyjny suwak, który zamienia but sznurowany w zasuwany na ekspres. Nasza inwestycja w pomysł polskiego innowatora okazała się sukcesem. Naszą najnowszą naszą marką jest Zjemy.co – najnowsza aplikacja do zamawiania jedzenia on-line. W swojej bazie posiada już niemalże tysiąc restauracji. Stań się częścią najszybciej rozwijających się sieci franczyzowych.

Dołącz do nas już dziś!

Facebook